گوگل ادوردز چیست؟

باید گفت گوگل ادز یا گوگل ادوردز نام پلتفرم تبلیغاتی گوگل میباشد که به علت هدفمند بودن آن به شدت بازدهی بالایی دارد، روش کار گوگل ادوردز به این صورت است که تبلیغ کننده، کلماتی را که میخواهد با آنها به کاربر نمایش داده شود، مشخص میکند و بودجه تبلیغ خود را هم وارد میکند، بعد از تایید گوگل، اگر کاربری در گوگل هر کدام از این کلمات کلیدی را جستجو نماید، گوگل در بخش تبلیغات خود آن سایت را نمایش میدهد. در این مدل تبلیغات، به نوعی سایت شما وارد لیست سایت هایی میشود که با آن کلمه بخصوص میخواهند در نتایج جستجو گوگل دیده شوند.

در گوگل ادوردز تبلیغات به صورت متن کوتاهی نمایان می شود که در آن دو عنوان، توضیحات، و لینک URL به صفحه خاصی ازسایت یا سایت ارسال می شود. این تبلیغات در جاهایی از سایت طبق خواسته مخاطب قرارمی گیرد، به عنوان مثال :در پایین صفحه یا بالای صفحه اول نتایج مرتبط با جست وجوی گوگل می باشد. یکی از مهم ترین و موثر ترین روش ها در دیده شدن تبلیغات در گوگل است. طبق تحقیقات انجام شده ازسوی کاربران 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو گوگل را مورد بررسی قرارنمی دهند. به همین دلیل می شود گفت، هرچقدر تبلیغات در جایگاه و رتبه بالاتری قراربگیرند آمار بازدیدکنندگان بیشتر می شوند و درنتیجه کاربران تبلیغات بیشتری را می بینند و برروی آن کلیک می کنند.

گوگل ادز

اهمیت تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات ادز میتواند در بازه زمانی کم میزان ورودی کاربران به سایت شما را افزایش دهد، به صورت کلی بسیاری از سایت هایی که نیاز به مشتریان لید(مشتری راغب) و ورودی کاربر زیاد دارند تا بتوانند سایر سایت ها را کنار بزنند از تبلیغات ادز استفاده می کنند. استفاده اصولی از تبلیغات گوگل ادز ادز می تواند راندمان سایت شما را افزایش دهد و علاوه بر این که فروش را افزایش دهد به سئو سایت هم کمک کند.

خدمات ادز سئو ایران

سئو ایران به صورت کاملا حرفه ای تبلیغات ادز را برای مشتریانش انجام می دهد، همچنین این تبلیغات با ابزار های تخصصی مانند آنالیتیکس مورد رصد قرار می گیرند تا هزینه ها به درستی و در جای درستی خرج شوند.

خدمات گوگل ادز

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی توسط متخصص

وجود پشتیبان متخصص برای اکانت شما این امکان را میدهد تا در هرزمانی از شبانه روز تغییرات مورد نظر خود را در تبلیغات گوگل ادز پیاده سازی نمایید. همچنین اگر سوالی در این زمینه داشته باشید در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده میشود.
مدیریت حساب ادز

مدیریت حساب گوگل ادز

با چندین سال تجربه در زمینه سایت و تبلیغات دیجیتالی ما می توانیم بهترین و بهینه ترین تبلیغات ادز را برای شما ساخته و به نمایش بگذاریم. تمامی اقدامات با حساب و کتاب کامل و آنالیز توسط ابزار های مخصوص انجام می شود.

گزارش کار

گزارش اکانت گوگل ادز

گزارش کار دقیق و صادقانه از حساب تسکین دهنده هر کارفرما می باشد، ما به شما این قول را خواهیم داد که گزارش از اکانت گوگل ادز به صورت دقیق و ساده سازی شده در هر زمان که اراده کنید برای شما ارسال می گردد.

بهینه سازی هزینه کمپین

 بهینه‌سازی هزینه ها

بهینه سازی هزینه ها در تبلیغات گوگل ادز بسیار نکته مهمی است زیرا خرج هزینه بدون آنالیز می تواند تمامی باجت شما را هدر دهد، متخصصان ما تمامی هزینه های مورد نیاز برای تبلیغات را به صورت کاملا حرفه ای تعیین می کنند.

سئو ایران همیار و همراه با شما در تبلیغات

شرکت سئو ایران با سابقه ترین شرکت در زمینه سئو سایت و تبلیغات دیجیتالی، بهترین امکانات و متخصص ترین افراد در زمینه سایت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید در بازار کار خود جزو اولین ها باشید. با داشتن دانش تبلیغات گوگل ادز سئو ایران شما کارفرمای عزیز می توانید با صرف زمان کم و هزینه ای معقول به خواسته خود برسید.

گوگل ادوردز
گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل ادوردز یا Google Ads چیست؟

با تبلیغات گوگل ادوردز توسط تیم متخصص سئو ایران به ماورای موفقیت در کسب و کار خود برسید و اهداف تجاری و اقتصادی خود را تحقق بخشید. google ads یک پلتفرم تبلیغاتی پولی است که تحت یک سیستم تبلیغاتی تحت عنوان تبلیغات کلیکی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) عمل می کند، به صورتی که شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغتان انجام می شود، هزینه ای که از قبل مشخص شده پرداخت می کنید. گوگل ادوردز روشی موثر برای سوق دادن ترافیک واجد شرایط یا مشتریان مناسب به سمت کسب و کار شما است در حالی که آنها در جستجوی محصولات و خدماتی مانند محصولات پیشنهادی شما هستند. با گوگل ادز می توانید بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، تماس تلفنی بیشتری دریافت کرده و بازدیدهای داخل فروشگاه خود را افزایش دهید.

ساختار تبلیغات در گوگل ادز چگونه است؟

ساختار و نحوه عملکرد گوگل ادز در سه لایه خلاصه می شود: حساب کاربری، کمپین ها و گروه های تبلیغاتی.

لایه اول یعنی حساب کاربری شما با یک آدرس ایمیل منحصر به فرد، یک پسورد و اطلاعات مربوط به پرداخت ساخته می شود.

لایه دوم یعنی کمپین‌ها با توجه به بودجه ای که تنظیم می کنید و تنظیمات دیگری که در ادامه آموزش گوگل ادوردز با جزئیات کامل به آنها می‌پردازیم، مشخص می‌کند که تبلیغات شما چگونه نمایش داده شود.

لایه سوم یعنی گروه‌های تبلیغاتی مجموعه‌ای از تبلیغات مشابه همراه با کلمات کلیدی متنوع است که بازدیدکنندگان را به سمت تبلیغ شما هدایت می کند.

حساب کاربری

آدرس ایمیل منحصر به فرد و یک پسورد
اطلاعات مربوط به پرداخت

کمپین 1

کمپین 2
بودجه و
تنظیمات کمپین 1

بودجه و
تنظیمات کمپین 2

ad group 1ad group 2ad group 1ad group 2
کلمات کلیدی این گروهکلمات کلیدی این گروهکلمات کلیدی این گروه

کلمات کلیدی این گروه

مراحل کار با گوگل ادز

پیش از این که مراحل کار با گوگل ادز را شروع کنید، ابتدا شما باید هدف خود را از تبلیغات در گوگل با توجه به ساختاری که در بخش قبل با آن آشنا شدید، تعیین کنید. به عنوان مثال فرض کنید وب سایتی دارید که در آن خدمات تولید محتوا برای وب سایت و اینستاگرام ارائه می دهید و قصد دارید برای ارائه این خدمات در گوگل تبلیغ کنید، بنابراین، شما باید با توجه به مثال زیر، نوع کمپین های تبلیغاتی و همچنین گروه های تبلیغاتی زیر مجموعه آن را مشخص نمایید:

کمپین های تبلیغاتی و گروه های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی و گروه های تبلیغاتی

مرحله اول : ساخت اکانت گوگل

برای ساخت اکانت گوگل ابتدا باید وارد وبسایت گوگل ادوردز شوید

برای ورود به سایت گوگل ادز کلیک کنید

پس از ورود به سایت، صفحه اصلی آن را به شکل زیر مشاهده می کنید

ساخت اکانت گوگل

ساخت اکانت گوگل

به طور معمول باید با کلیک کردن بر روی گزینه Start now کار با گوگل را آغاز کنید اما چون گوگل، تبلیغات در گوگل ادوردز را برای ایران تحریم کرده، ما امکان دسترسی مستقیم به این وبسایت جهت تبلیغات در گوگل را نداریم. بنابراین، باید برای ادامه کار از فیلترشکن استفاده کنیم. ساخت اکانت جدید روی همان جیمیل

اگر پیش از این در گوگل ادز یک اکانت ساخته اید اما می خواهید با همین Gmail، اکانت دیگری داشته باشید باید روی گزینه New Google Ads Account کلیک کنید.

همانطور که می بینید دسته بندی های مختلف کمپین گوگل ادز به شما نمایش داده می شود اما ما هنوز اطلاعات حساب کاربری خود را تکمیل نکرده ایم. بنابراین، در پایین صفحه، گزینه Create an account without a campaign را انتخاب می کنیم.

چطور اطلاعات اکانت خود را در گوگل ادز تکمیل کنیم؟

جهت تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود باید سه فیلدی که در تصویر زیر می بینید را مشخص کنید:

 • کشوری که حساب بانکی شما در آن قرار گرفته

همانطور که پیش از این اشاره کردیم شرکت گوگل اجازه استفاده از خدمات تبلیغاتی خود را به طور مستقیم به ایرانیان نمیدهد. بنابراین، داشتن حساب بانکی در کشور ایران کمک چندانی به شما نمی کند و برای استفاده از خدمات تبلیغات در گوگل و همچنین کار با گوگل ادوردز حتما باید حساب بانکی در کشورهای خارجی مثل ترکیه، دبی یا سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی داشته باشید و یا از مستر کارت یا ویزا کارت استفاده کنید.

به عنوان مثال حساب بانکی ما در کشور ترکیه افتتاح شده بود و در نتیجه ما کشور ترکیه را در قسمت Billing Country انتخاب کردیم.

 • منطقه جغرافیایی که تبلیغات شما بر اساس زمان آن نمایش داده شود

گوگل بر اساس کشوری که در قسمت Billing Country وارد کردید، منطقه جغرافیایی شما را مشخص می‌کند و تبلیغات نیز بر اساس همین زمان بندی به مخاطبین شما نمایش داده می شود. بنابراین، توصیه می کنیم حساب بانکی مورد نظر برای پرداخت گوگل را در کشورهای نزدیک به ایران مثل ترکیه و دبی که فاصله زمانی کمی با کشور ما دارند، انتخاب کنید تا تبلیغات نیز در زمان مناسبی برای مخاطبین نمایش داده شود.

 • واحد پولی که قرار است هزینه تبلیغات با آن پرداخت شود، اگر حساب شما دلاری است، واحد دلار را انتخاب کنید. به این ترتیب آماده اید که اکانت خود را با فشردن دکمه Submit ذخیره کرده و وارد مرحله ساخت کمپین شوید.

دقت کنید که اطلاعات وارد شده در این قسمت امکان تغییر یا اصلاح ندارد. بنابراین، در وارد کردن اطلاعات این بخش دقت لازم را داشته باشید. اگر از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان یافتید، در صفحه بعد روی گزینه Explore Your Account کلیک کنید تا پنل کاربری خود را در سایت گوگل ادز مشاهده نمایید.

مرحله دوم : ساخت کمپین

برای ساخت کمپین باید طرح کلی و اولیه تبلیغات خود را مشخص کرده باشید.

در پنل گوگل ادوردز روی برگه Campaigns کلیک کرده و در صفحه مربوط به آن روی گزینه New Campaign در قسمت پایین کلیک می کنیم.

نحوه انجام تبلیغ در گوگل

کدامیک از اهداف گوگل ادز را برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنیم؟

گوگل ادوردز شما را به صفحه ای هدایت می کند که در آن هدف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید. این اهداف عبارتند از:

 1. Sales : افزایش فروش به صورت آنلاین و یا از طریق فروش تلفنی و یا حتی فروش در مغازه
 1. Leads : جذب مخاطبین بالقوه و هدایت به سمت هدفتان
 1. Website Traffic : افزایش بازدید سایت شما
 1. Product and Brand Consideration : این نوع تبلیغات در گوگل موجب می‌شود تا خریداران بالقوه محصولات و خدمات شما را جستجو کرده و مزایا کیفیت آن را بررسی کنند.
 1. Brand Awareness and Reach :افزایش آگاهی از برند شما
 1. App Promotion : افزایش تعداد نصب و تعامل مخاطبین با اپلیکیشن
 1. Local Store Visits and Promotions : تشویق به خرید حضوری
 2. Create a campaign without a goal’s guidance :اگر اطمینان ندارید که کدام گزینه برای هدف تبلیغات شما مناسب است، این گزینه بهترین انتخاب است. در آینده می توانید کمپین خود را هدف گذاری کنید.

کدام نوع کمپین تبلیغاتی را انتخاب کنیم؟

انتخاب نوع کمپین تبلیغاتی بستگی به این مسئله دارد که شما قصد دارید تبلیغات خود را به چه صورت نمایش دهید با توجه به اینکه که در اکثر موارد قصد شما از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز، نمایش تبلیغات تان هنگام سرچ مخاطبین است بهتر است گزینه اول یعنی Search را انتخاب کنید.

چه نوع اطلاعاتی برای برقراری ارتباط با مخاطبین در تبلیغات گوگل ادز نمایش دهیم؟

با کلیک کردن روی گزینه Continue گوگل ادز شمارا به مرحله بعد هدایت می کند. در این مرحله باید مشخص کنید که مخاطبین چگونه می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

 1. Website Visit
 2.  Phone Calls
 3. Shop Visit
 4. App Download

ایجاد کمپین جدید گوگل ادز

از آنجایی که ما قصد داریم برای وبسایت فقط با کلمات مدنظرمان، ورودی بگیریم از گوگل ادوردز، در نتیجه فقط گزینه Website visits را انتخاب کرده و سپس آدرس وب سایت خودمان را وارد کردیم.

انتخاب مخاطب هدف کمپین گوگل ادز

زمانی که روی گزینه Continue کلیک می کنید، گوگل ادوردز شما را به مرحله ساخت کمپین تبلیغاتی هدایت می کند. برای اینکه در این مرحله دچار مشکل نشوید، یک تور کمکی برای شما در نظر گرفته شده که اگر روی گزینه Get started کلیک کنید، مراحل کار را به شما نشان می دهد. اما از آن جایی که در این آموزش گوگل ادوردز تمام مراحل را با هم بررسی خواهیم کرد، روی ضربدر کلیک میکنیم و مراحل را به صورت دستی باهم طی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

اولین نکته‌ای که باید برای ساخت کمپین تبلیغاتی در نظر بگیرید، اختصاص دادن یک نام به کمپین است. با توجه به طرح کلی که در نظر گرفته بودیم، نام کمپین اول را “خدمات تولید محتوای وب سایت” قرار دادیم.

توصیه می‌کنیم در این قسمت فقط گزینه Search Network را فعال نگه دارید و گزینه Display Network را غیرفعال کنید. زیرا گزینه های دیگر تبلیغات را به صورت یک باکس در سایت های دیگر(به غیر از گوگل) نمایش میدهد و بودجه ممکن است هدر برود.

فعال کردن search network

چطور کمپین تبلیغاتی خود را برای ایران تنظیم کنیم؟

در قسمت پایین تر هم این صفحه شما می توانید تنظیمات مربوط به منطقه جغرافیایی که قصد دارید تبلیغات در آن نمایش داده شود را تنظیم کنید. از آنجایی که کشور ایران به علت تحریم نمی تواند از این خدمات استفاده کند، فقط کافیست در قسمت اول گزینه All Countries and Territories را انتخاب کرده و در قسمت دوم زبان Persian را انتخاب کنید(البته گزینه language را ما برای بیشتر و بهتر دیده شدن بر روی تمام زبان ها قرار میدهیم) که به این ترتیب تبلیغ شما در تمام کشورهای فارسی زبان از جمله ایران نمایش داده خواهد شد.

چطور هزینه هر کلیک را تخمین بزنیم؟

در قسمت بعد که قصد داریم در آموزش گام به گام مراحل کار با گوگل ادوردز آن را بررسی کنیم باید هزینه گوگل ادز را که قرار است گوگل به ازای هر کلیک روی لینک یا تبلیغ شما از حساب کاربری تان کم کند را تعیین کنید. محاسبه این هزینه تا حدودی به رقابتی که در زمینه کاری شما وجود دارد، بستگی دارد اما معمولاً هزینه حدود 0.1 تا 0.4 دلار به ازای هر کلیک مناسب است. بنابراین، در قسمت Budget عدد 10 را وارد میکنیم. از آنجایی که در ابتدای ساخت اکانت گوگل، واحد ارز را دلار انتخاب کرده بودیم، در این قسمت نیز فقط می توانیم بر اساس واحد دلار، هزینه هر کلیک را تخمین بزنیم.

گزینه جالب دیگری که در قسمت پایین می بینید، مربوط به بخش Bidding می شود. در این بخش شما تعیین می کنید که گوگل چگونه هزینه کلیک ها را از حساب شارژ شده شما کم کند. به طور معمول بهتر است در قسمت اول که به صورت پیشفرض روی Clicks قرار داده شده تغییر ایجاد نکنید اما در قسمت دوم عبارت زیر را می بینید:

Set a maximum …

اگر این گزینه را تیک بزنید شما میتوانید یک حد نصاب برای کلیک هایی که روی این کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز انجام می گیرد، تعیین کنید. به عنوان مثال، ما در تصویر زیر حد نصاب 1000 دلار را وارد کردیم .به این ترتیب این کمپین تبلیغاتی فقط تا زمانی فعال است که هزینه کل کلیک های انجام شده روی آن، به هزار دلار برسد. در آینده می توانید این حد نصاب را افزایش یا کاهش دهید.

افزودن افزونه به تبلیغ خود در گوگل ادز

آخرین قسمت از تنظیمات کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز، مربوط به اضافه کردن Extension به تبلیغات گوگل می شود که با افزودن این اکستنشن ها میتوانید تبلیغات خود را بهینه کنید. به عنوان مثال، در قسمت Call Extension می توانید یک شماره تلفن به تبلیغات گوگل خود بیفزایید تا مخاطبین بتوانند به طور مستقیم با شما ارتباط برقرار کنند.

زمانی که تنظیمات مربوط به کمپین را به طور کامل انجام دادید، روی گزینه Save and Continue کلیک کنید.

مرحله سوم : اضافه کردن گروه تبلیغاتی

در مرحله سوم از آموزش کار با گوگل ادز، نحوه اضافه کردن گروه های تبلیغاتی را به شما آموزش خواهیم داد.

در قسمت اول رو به روی گزینه Ad Group Name باید نام گروه تبلیغاتی خودتان را وارد کنید. باتوجه به طرح تبلیغاتی که در ابتدای همین آموزش گوگل ادوردز با شما به اشتراک گذاشتیم، گروه تبلیغاتی اول را با نام “تولید محتوای فارسی” ایجاد کردیم.

خود گوگل بر اساس آدرس وب سایتی که وارد کرده بودید به شما پیشنهاد هایی را در خصوص کلمه کلیدی مناسب ارائه می‌دهد که در صفحه پایین مشاهده می کنید. با این حال شما می توانید هر تعداد کلمه های کلیدی مرتبطی که به نظرتان می رسد و ممکن است مخاطبین با سرچ کردن آنها به خدمات و محصولات شما نیاز داشته باشند، به این قسمت اضافه کنید.

افزودن افزونه به تبلیغ خود در گوگل ادز

آیا گوگل ادوردز واقعا تاثیر مثبت رو کسب و کار داره؟

برای پاسخ به این سوال، چند آمار به دست آمده طی تحقیقات صورت گرفته را بررسی می کنیم؛ نرخ تبلیغات گوگل ادوردز نزدیک به 8 درصد است. تبلیغات نمایشی گوگل در هر ماه 180 میلیون بار به نمایش در می آیند. برای کاربرانی که آماده خرید اینترنتی هستند، تبلیغات پولی در گوگل 65٪ کلیکها را دریافت می کنند.

43٪ از مشتریان محصولی را خریداری می کنند که در یک تبلیغ YouTube (تبلیغات ویدئویی گوگل ادز) دیده اند. بنابراین، بله، Google Ads کار می کند و تاثیر مثبت بر کسب و کار دارد. با یک کمپین تبلیغاتی بهینه شده و افزایش هدایت مشتری به سایت، می توانید یک کمپین بازاریابی با نرخ بازگشت سرمایه بالا ایجاد کنید.

گوگل ادز

عبارت ها و اصطلاحات مهم گوگل ادوردز

با استفاده از این اصطلاحات رایج می توانید گوگل ادوردز خود را تنظیم، مدیریت و بهینه کنید. برخی از این موارد خاص گوگل ادز هستند، در حالی که برخی دیگر به طور کلی به PPC مربوط هستند. لازم به ذکر است که تبلیغات کلیکی فقط برای گوگل نیستند، بلکه به عنوان مثال بینگ هم این نوع تبلیغات را راه اندازی می کند؛ در جدول زیر هر یک از این موارد را توضیح داده ایم:

AdRankAdRank مکان تبلیغ شما را تعیین می کند. هرچه مقدار آن بالاتر باشد، بالطبع رتبه شما بهتر خواهد بود. به این ترتیب تعداد افراد بیشتری با تبلیغ شما مواجه خواهند شد. AdRank شما با حداکثر پیشنهاد قیمتتان ضرب در نمره کیفیت تبلیغ تعیین می شود.
پیشنهادات قیمت

گوگل ادوردز بر اساس یک سیستم مناقصه یا مزایده است، طوری که شما به عنوان تبلیغ کننده حداکثر مبلغ پیشنهادی که می خواهید برای یک کلیک روی تبلیغ خود بپردازید را انتخاب می کنید. هرچه پیشنهاد شما بیشتر باشد، جایگاه شما نیز بهتر خواهد بود. شما سه گزینه برای پیشنهاد دارید: CPC ،CPM یا CPE

 1. CPC یا هزینه به ازای هر کلیک، مبلغی است که شما برای هر کلیک بر روی تبلیغتان می پردازید.
 2. CPM یا هزینه به ازای هر 1000 ایمپرشن، مبلغی است که شما به ازای هزار بار دیده شدن تبلیغتان پرداخت می کنید
 3. CPE یا هزینه به ازای هر درگیر شدن مشتری، مبلغی است که شما هنگام اقدام شخصی برای انجام عملی از پیش تعیین شده با تبلیغاتتان پرداخت می کنید.
نوع کمپین

برای انجام تبلیغات، پیش از شروع ابتدا بایستی کمپین تبلیغاتی خود را انتخاب کنید که متناسب با جدیدترین نسخه گوگل ادوردز (نسخه 2020 گوگل ادز) 5 نوع کمپین می توانید برگزینید: جستجو، نمایش، ویدئویی، اپلیکیشن و خرید.

تبلیغات جستجو، تبلیغاتی متنی هستند که در میان نتایج جستجو در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می شوند. تبلیغات نمایشی معمولاً مبتنی بر تصویر هستند و در صفحات وب شبکه نمایش گوگل (Google Display Network) نشان داده می شوند. تبلیغات ویدیویی بین شش تا 15 ثانیه هستند و در YouTube نمایش داده می شوند. تبلیغات خرید، در صفحات نتیجه جستجو به صورت شاپ و همراه با قیمت نمایش داده می شوند. تبلیغات اپلیکیشن نیز مرتبط با برنامه تلفن های همراه هستند.

نرخ کلیک (CTR)CTR نشان دهنده تعداد کلیک هایی است که متناسب با تعداد بازدید آگهی، روی تبلیغتان اتفاق می افتند. CTR بالاتر نشان دهنده آگهی با کیفیتی است که با هدف جستجو مطابقت داشته و کلمات کلیدی مرتبط را هدف قرار داده است.
نرخ تبدیل (CVR)CVR معیاری برای نمایش میزان تبدیلات و اتفاقاتی است که در رابطه اب تبلیغتان اتفاق افتاده است. به بیان ساده تر، CVR بالا به این معنی است که صفحه فرود شما یک تجربه کاربری یکپارچه را ارائه می دهد که با وعده تبلیغ مطابقت دارد.
شبکه نمایشتبلیغات Google را می توان در صفحات نتایج جستجو یا در یک صفحه وب در Google Display Network نمایش داد. GDN شبکه ای از وب سایت ها است که فضای مناسبی را درون صفحات وبشان برای قرارگیری تبلیغات گوگل ادوردز اختصاص داده اند، این تبلیغات می توانند متنی یا تصویری باشند و در کنار محتوای مربوط به کلمات کلیدی انتخابی شما نمایش داده می شوند.
افزونه تبلیغافزونه های گوگل ادز به شما این امکان را می دهند که بدون صرف هزینه اضافی، به تبلیغاتتان اطلاعات بیشتری بیافزایید. انواع مختلفی از این افزونه ها اعم از لینک سایت، تماس، موقعیت مکانی، پیشنهاد یا برنامه تلفن همراه و … برای استفاده در دسترستان هستند.
کلمات کلیدی گوگل ادوردز

وقتی کاربر جستجویی را در گوگل انجام می دهد، گوگل طیف وسیعی از نتایج را متناسب با خواسته او، و به جهت برطرف کردن نیاز او، به نمایش در می آورد. کلمات کلیدی، کلمات و یا عبارت هایی هستند که با خواسته جستجوگر مطابقت دارند. بر اساس همین کلمات نیز تبلیغات شما به نمایش در می آیند.

کلمات کلیدی منفی لیستی از اصطلاحات کلمات کلیدی هستند که شما نمی خواهید برای آنها تبلیغتان رتبه بندی شوند. این کلمات مواردی هستند که با محصول و خدماتی که شما ارائه می دهید ارتباطی ندارند و تنها برایتان کلیک اضافی به بار می آورند.

PPCپرداخت به ازای هر کلیک یا PPC، نوعی تبلیغات است که در آن تبلیغ کننده به ازای هر کلیک کاربر روی تبلیغش، هزینه ای را پرداخت می کند.
امتیاز کیفیت (QS)نمره کیفیت، کیفیت آگهی را متناسب با نرخ کلیک (CTR)، مرتبط بودن کلمات کلیدی، کیفیت صفحه فرود و عملکرد گذشته شما در SERP اندازه گیری می شود. QS یک عامل تعیین کننده در AdRank است.

هزینه تبلیغات گوگل ادوردز google ads

ساخت اکانت گوگل ادوردز رایگان است و خودتان با داشتن یک حساب گوگل می توانید به راحتی انجامش دهید؛ هزینه ای که برای تبلیغات گوگل ادز ذکر می شود هزینه ای است که به ازای هر کلیک باید پرداخت کنید.

هزینه Google Ads

هزینه Google Ads

پرداخت هزینه گوگل ادوردز

استفاده از کردیت کارت برای پرداخت هزینه گوگل ادوردز

نحوه عملکرد کلمات کلیدی در گوگل ادز

نحوه عملکرد کیورد در گوگل ادز به این صورت است که حین ساخت اکانت و کمپین گوگل ادوردز شما کلمات کلیدی (که قبلا طی فرآیند تحقیق کلمات کلیدی پیدایشان کرده اید) مورد نظرتان را که متناسب با کسب و کارتان هستند و مشتریان بالقوه (مخاطبین الان و مشتریان آینده) را برایتان به ارمغان می آورند وارد می کنید.

پس از فعال شدن تبلیغ و نمایشش در صفحات نتیجه گوگل، کاربرانی که عبارات مطابق با کلمات کلیدی انتخابی شما را جستجو کنند می توانند تبلیغتان را در صدر نتایج (و یا پایین نتایج، متناسب با امتیاز کیفیت تبلیغ و قیمت پیشنهادی شما و نظر گوگل) ببینند. گوگل در امور تبلیغاتی خود بسیار دقیق عمل می کند و ابزار های مختلفی را در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد تا به بهترین شیوه محصولات و خدمات خود را ارائه دهند و تجربه کاربری فوق العاده ای را برای کاربران شبکه گوگل به ارمغان بیاورند.

میزان جستجو کلمه کلیدی

کلمه ای را که انتخاب کردید چه میزان در ماه جستجو می شود؟ تعداد جستجو کلمات مختلف را در ابزار های مذکور در همین مطلب می توانید به دست آورید. ممکن است کلمه کتانی در ماه 10000 جستجو داشته باشد و این یعنی بازار اینترنتی خوبی در انتظار شما خواهد بود (هر چند توجه کنید که این کلمه دارای مشتقات دیگری هم می تواند باشد که آن ها هم در این 10000 جستجو شامل می شوند.)

با دریافتن تعداد جستجو کلمات کلیدی مورد نظرتان متوجه خواهید شد که بهتر است کدام یک را برای استفاده در تبلیغاتتان به کار بگیرید. به این نکته نیز توجه کنید که هر چه عبارتی طولانی تر و هدفمند تر باشد تعداد جستجویش طبیعتا کاهش خواهد یافت. اما همین تعداد کمتر بعدها تبدیل خواهند شد. پس فقط به دنبال تعداد زیاد جستجو نباشید. هدفمند فکر کنید.

میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی

تا چه میزان بر سر کلمه کلیدی یا کیورد Google Ads انتخابی تان رقابت وجود دارد؟ غیر از شما چه تعداد دیگر از رقیبانتان در حال تبلیغ بر روی همان کلمات کلیدی هستند؟ میزان رقابتی بودن کلمه ای بر هزینه آن بسیار تاثیر گذار است. توجه: هزینه کلمات کلیدی در طی مزایده ای توسط خود تبلیغ کنندگان مشخص می شود و گوگل هیچ نقشی در این کار ندارد.

میزان جستجو کلمه کلیدی در گوگل ادز

میزان جستجو کلمه کلیدی در گوگل ادز

 • ادوردز فقط شامل سایت هایی است که از موتور جستجوی گوگل استفاده می کند در صورتی که سئو در تمامی موتورهای جستجو کاربردی است.
 • ترافیک های ادوردز احتیاج به پرداخت هزینه دارند، در حالی که ترافیک های ارگانیک ناشی از سئو سایت رایگان هستند.
 • تبلیغات گوگل ادوردز در بالا و یا پایین نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرند؛ اما با سئو شما برای دستیابی به جایگاه های برتر در نتایج جستجوی ارگانیک به تلاش بسیار بیشتری احتیاج دارید.
سئو یا گوگل ادوردز Google Ads

سئو یا گوگل ادوردز Google Ads

چگونه از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

چند اصول اصلی در صفحه Google Ads وجود دارد که باید درباره آن ها اطلاعات داشته باشید. کلمه کلیدی عبارت یا کلمه ای است که کاربران آن را جستجو می کنند و شما می خواهید پس از جستجو، تبلیغ شما را ببینند. برای تبلیغات در گوگل، کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید، مورد هدف قرار خواهند گرفت. وقتی شما یک کمپین تبلیغات در گوگل ایجاد می کنید که در زیرمجموعه خود Ad Group های متفاوتی شامل کلمات کلیدی دارد، گوگل بر روی شما سرمایه گذاری می کند و در ازای هر کلیک، از شما مبلغی را دریافت می کند. این مبلغ به طور خودکار از حسابی که شارژ کرده اید، کسر می شود.

مزایده گوگل ادوردز

مزایده گوگل ادوردز

هزینه تبلیغات کلیکی گوگل

البته این موضوع کاملا به معنای کنار گذاشتن تبلیغ شما نیست؛ بلکه گوگل سعی می کند از آن مبلغی که پیشنهاد داده اید، بخش کمتری را خرج کند و بدین ترتیب زمان و هزینه را برای خود بهینه کند. این یعنی سهم گسترده تری را به برندی اختصاص می دهد که مبلغ بیشتری را پیشنهاد داده است. بنابراین هزینه کلیک تبلیغاتی شما که با سه حرفی CPC شناخته می شود، می تواند کمتر از مبلغ هر کلیک یعنی 2 دلار باشد. هر چه تبلیغات شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، این موضوع بیشتر صادق است.

تب ها و بخش های مختلف ad groups

تب ها و بخش های مختلف ad groups

ساسپند شدن اکانت گوگل ادوردز

دنیای تبلیغات آنلاین بسیار گسترده است و در این میان تبلیغ کنندگان هر یک به نوبه خود تلاش می کنند که از دیگر رقبای خود پیش بگیرند. از طرف دیگر گوگل نیز می خواهد اطمینان حاصل کند که این شرکت ها و افراد از سیاست ها و قوانین وضع شده پیروی می کنند. در برخی شرایط تبلیغ کنندگان با ساسپند شدن اکانت گوگل ادوردز خود مواجه می شوند.

دلایل ساسپند شدن اکانت Google Ads

دلایل ساسپند شدن اکانت Google Ads

آیا تبلیغات پیامکی در کنار گوگل ادوردز همچنان تاثیر گذار است؟

بله ،ارسال پیامک تبلیغاتی به دلیل ارزان بودن و قابل دسترس بودن برای همه، تاثیر خوبی برای افزایش فروش، دیده شدن و … دارد.

5/5 - (2 امتیاز)