پروپوزال سئو سایت

پروپوزال سئو سایت

پروپوزال سئو سایت را می توان یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحلی به حساب آورد که ما در زمان سفارش سئو، باید حتما مد نظرمان قرار دهیم. پروپوزال سئو سایت در واقع اولین دیدار حرفه ای ما به عنوان تیم حرفه ای سئو سایت با کارفرما و مشتری است که به صورت غیر حضوری انجام می شود.

منظور از پروپوزال سئو چیست؟

پیشنهاد دادن خدمات سئو به مشتریان شانس هر آژانس سئو را برای افزایش مشتریان افزایش می دهد. این پیشنهاد باید واضح، قابل درک و زمان بندی شده باشد که مشتری در هر مرحله بداند چه انتظاراتی می تواند داشته باشد و کدام موارد انجام شده اند. این پیشنهاد باید در قالب یک فایل باشد که به آن پروپوزال سئو می گویند. هر شرکت سئو باید یک پروپوزال کلی برای خدمات خود تهیه کند و آن را متناسب با وضعیت هر پروژه اصلاح کند.

اگر به عنوان یک فریلنسر کار می کنید یا تحت عنوان یک برند به فعالیت خود ادامه می دهید باید بدانید پروپوزال سئو شما باید شامل مواردی باشد که مشتری را ترغیب کند از خدمات شما استفاده کند.

پروپوزال سئو سایت

گفتنی است که طبق پروپوزال سئو سایت، کیفیت خدمات سئو، توانایی های فنی و تخصصی و همچنین قدرت ایده پردازی تیم ارزیابی می شود. طبق مواردی که در پروپوزال برای شما آماده می شود و به شما تحویل داده می شوند، می توانید از دستیابی سایت خود به رتبه نخست و قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل و همچنین بالا رفتن فروش و بازدهی بازاریابی آنلاین، اطمینان حاصل کنید.

پروپوزال سئو سایت تنها شامل چند مورد نمی شود بلکه عوامل بسیار زیادی وجود دارد که در طراحی و آماده کردن پروپوزال سئو سایت موثر هستند. به طور کلی باید بگوییم که یک پروپوزال حرفه ای هم باید دارای جذابیت بصری باشد و هم این که کلیه اطلاعات لازم برای انجام یک پروژه سئو را بایستی داشته باشد و به ساده ترین و سریع ترین نحو یا اصطلاحا در یک نگاه، به اطلاع مشتری برساند.

بدون شک پروپوزال سئو سایت خوانا و قوی یک بستر مناسب برای ایجاد شفاف در کلیه مراحل انجام خدمات سئو سایت، می باشد. شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو با معین نمودن مسئولیت های افراد، ارائه برنامه ریزی منظم و دقیق و همچنین پیش فرضی از نتیجه نهایی،  اعتماد مشتری را برای سفارش SEO جذب می کند.

شما با مراجعه به نمونه پروپوزال سئو که معمولا در صفحه اصلی سایت های ارائه دهنده خدمات سئو قرار دارد، خیلی راحت می توانید از موارد و کیفیت پروپوزال سئو آن شرکت اطلاع پیدا کنید. در ادامه این مطلب برخی از موارد مهم و اساسی که یک پروپوزال سئو حرفه ای باید دارا باشد را توضیح می دهیم تا با ایجاد فضایی شفاف جهت سفارش سئو، توانسته باشیم تا حدودی به توسعه کسب و کارهای مختلف در بازار کار اینترنتی کمک کرده باشیم.

لازم به ذکر است که این موارد از مهم ترین و اساسی ترین راهکارهای ما در شرکت سئوایران جهت انجام خدمات سئو سایت است و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار با دانستن این مطالب قادر خواهید بود با اعتماد کامل سفارش سئو سایت خودتان را به مجموعه ما بسپارید.

پروپوزال سئو سایت / دانلود نمونه قرارداد سئو، نمونه پروپوزال سئو

نکاتی که در انتخاب شرکت سئوکار باید توجه کرد

همان طور که اغلب شما می دانید، خدمات رایج در زمینه سئو و بهینه سازی سایت، متنوع و بسیار گسترده است. برای هر پروژه با در نظر گرفتن شرایط آن، خدمات متنوعی تعریف می شود با این وجود، همیشه دقت داشته باشید که در پروپوزال سئو سایت شما بایستی هر فعالیتی مشخص باشد و هزینه آن هم تعیین و مشخص شده باشد.

نکته دیگر که باید آن را مدنظر داشته باشید این است که اگر زمان و هزینه صحیحی برای خدمات بهینه سازی پروژه ای که تحویل گرفته اید، مشخص نکنید، به احتمال زیاد در انتهای پروژه دچار ضرر و زیان می شوید. در حقیقت شما مجبور هستید که کارهایی را روی آن پروژه انجام دهید، که قبلا برای آن صورت حسابی ارسال نکرده اید. از سوی دیگر چون تمایل دارید که پروژه موفق بشود، شما فعالیت های اضافه ای را بر روی پروژه انجام می دهید که از سمت کارفرما، عملا نادیده گرفته می شود.

در حقیقت اشتباه های ما در مورد آنالیز و بررسی اولیه و ارائه ندادن پروپوزال سئو سایت، موجب می شود که به دلیل مشاهده نشدن بعضی موارد، عملا مبلغی را بابت خدمات شما توسط مشتری در نظر گرفته نشود. ما خدمات سئو را به ۵ دسته اصلی تقسیم کرده ایم (با ذکر این نکته که می توان خیلی آن را گسترده تر کرد) که این ۵ دسته عبارت اند از:

 • خدمات تکنیکال سئو
 • خدمات بازاریابی محتوا
 • خدمات لینک سازی
 • خدمات لوکال سئو
 • خدمات آنالیز و مشاوره

مراحل کلی فعالیت های مورد نیاز برای متخصصین سئو

کلیات پروپوزال سئو سایت

کلیات سئو و پروپوزال سئو سایت

 1. دانستن و داشتن آگاهی نسبت به شیوه های متنوع سئو سایت و همچنین چگونگی کار با هر کدام از ابزارهای گوگل آنالیتیکس
 2. بهینه سازی نمودن زیر ساخت های فنی سایت جهت سئو
 3. بهبود ساختار وب سایت و امکان استفاده کاربران از سایت
 4. تجزیه و تحلیل و بررسی نمودن عملکرد سئو وب سایت و همچنین انجام بررسی های سئو
 5. انجام دادن تحقیقات کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند و مناسب
 6. بهینه سازی کلیه صفحات سایت
 7. بهبود دادن ساختار آدرس صفحات وب سایت مورد نظر
 8. بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو و همچنین برای کاربران
 9. بهینه سازی کلیه لینک های داخلی و اجرای نمودن کمپین لینک سازی
 10. نظارت بر چگونگی تغییرات رتبه وب سایت ها در تمامی موتورهای جستجو
 11. پیگیری تغییرات موثر در عوامل رتبه بندی سئو و آگاه شدن از تحولات جدید سئو
 12. آگاهی داشتن بر چگونگی ایجاد، بررسی و تحلیل گزارش های سئو با کمک گوگل آنالیتیکس و دیگر ابزارهای گزارش دهی و آنالیزی
 13. دارا بودن دانش کافی در زمینه ابزارهای مختلف جستجوگرها مثل کنسول جستجوی Google، ابزارهای مدیر وب بینگ، SEMRUSH ،Ahrefs و …
 14. آگاهی داشتن نسبت به چگونگی کار با CMS های پرطرفدار مثل وردپرس
 15. داشتن دانش لازم از HTML
 16. همکاری نزدیک با دیگر اعضای تیم بازاریابی دیجیتال (طراحان وب، متخصصان رسانه های اجتماعی، کارشناسان تبلیغات PPC و …)
 17. طراحی و اجرای نمودن برنامه عملی جهت سئو

در اینجا یک نمونه قرارداد سئو سایت برای مطالعه و استفاده شما قرارداده ایم

ساختار استاندارد یک پروپوزال سئو سایت خوب

یک پروپوزال سئو خوب و استاندارد باید دارای موارد زیر باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که شما می توانید موارد بیشتری را به آن اضافه کنید و آن را برای مشتریان خود سفارشی سازی کنید. ساختار استاندارد یک Proposal سئو عبارت است از:

شرکت سئو خود را معرفی کنید

لازم است که پروپوزال خود را با گفتن ویژگی های شرکت یا آژانس سئو خود شروع کنید و به مشتری بگویید چه چیزی سبب برتری شما نسبت به رقبا می شود و چرا آنها باید به شما اعتماد کنند. هر جایزه که برنده شده اید یا سمینارهای مهمی که شرکت کرده اید را قرار دهید تا مشتریان متوجه شوند شما در کار خود تخصص دارید.

سعی کنید حتما در پروپوزال سئو سایت خود افراد که قرار است پروژه را انجام دهند را مشخص کنید و به همراه موقعیت شغلی و مختصری از کارهای آنها به مشتری ارائه دهید این کار سبب می شود تا مشتری افرادی که قرار است روی پروژه او کار کنند را بشناسد.

ارائه گزارش از وضعیت فعلی سئو سایت

این مرحله به مشتری نشان می دهد شما روی پروژه او وقت گذاشته اید تا درمورد سایت آنها و وضعیت سئو آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید در نتیجه آنها را از مشکلات سایت شان باخبر کنید و به آنها برای رفع این مشکلات راه حل ارائه دهید. از مواردی شما باید آنها را بررسی کنید وضعیت کلمات کلیدی و لینک های آنها است. ابتدا کلمات کلیدی پرسرچ را به آنها پیشنهاد دهید سپس لینک های اسپم سایت آنها و لینک های از دست رفته را مشخص کرده و گزارش کنید. در کل در این مرحله شما باید مشکلات و ایرادات سایت را مشخص کرده و گزارش کنید.

برنامه خود را برای موفقیت آنها مشخص کنید

اقدامات و کارهایی را قرار است برای بهبود سئو سایت آنها مانند تولید محتوا ارگانیک، لینک بیلدینگ، افزایش سرعت سایت و… انجام دهید را بیان کنید. همچنین به آنها بگویید مثلا بعد از گذشت یکماه چه تعداد بک لینک دریافت خواهند کرد و چقدر وضعیت سئو سایت آنها بهتر می شود. همچنین در پروپوزال سئو سایت درج کنید که بصورت ماهانه به آنها گزارش کتبی می دهید تا بتوانند به خوبی از وضعیت سایت شان باخبر شوند و همچنین کارهایی را که شما روی سایت شان انجام داده اید ببینند.

پروپوزال سئو سایت در مجموعه سئو ایران به صورت زیر نوشته می شود

مجموعه سئو ایران با داشتن سابقه ای طولانی در زمینه سئو وب سایت توانسته نمونه کارهای موفقی را در کارنامه کاری خود درج کند. مجموعه ما با استخدام تیمی حرفه ای و مجرب و سئوکاران باسابقه، قرارگیری وب سایت شما را در صفحه نخست گوگل، تضمین می کند. در ادامه مطلب ویژگی های پروپوزال سئو سایت مجموعه سئو ایران را برای شما شرح می دهیم:

 1. قرار دادن پلن در شرایطی که وب سایت تان هنوز ایجاد نشده است
 2. بررسی و تجزیه و تحلیل وب سایت در شرایطی که سایت طراحی شده باشد
 3. قرار دادن مواردی که در وب سایت نیاز به تغییر دارند به دفتر متقاضی سئو
 4. در شرایطی که شرکت متقاضی سئو سایت برنامه درخواست کند که فرآیند بهبود کدنویسی توسط مجموعه سئوایران انجام گیرد، دفتر ما این فرایند را با کمک برنامه نویس های مجربی که در اختیار دارد، به بهترین نحو ممکن انجام می دهد
 5. نصب و راه اندازی افزونه ها و یا قرار دادن کد های ضروری برای بررسی و تحلیل عملکرد وب سایت
 6. بررسی نمودن لینک های داخلی و خارجی سایت و در صورت نیاز حذف کردن آن ها
 7. ایجاد و تولید محتوا با در نظر گرفتن الگوریتم های گوگل و همچنین نیاز کاربران
 8. پشتیبانی وب سایت برای اینکه وب سایت بتواند رتبه های خود را نگه دارد
 9. ساخت و تولید ویدئوها و پخش آن ها در شبکه های اجتماعی برای ویدئو مارکتینگ
 10. اقدامات لازم برای بهبود سایت در صورتی که وب سایت جریمه شده باشد، انجام می گیرد
 11. سایت برای موبایل فرندلی بودن بررسی می شود (نمایش سایت در گوشی موبایل به درستی انجام می شود) و در صورت نیاز، اقدامات برای موبایل فرندلی صورت می گیرد
 12. سرعت سایت ها بررسی خواهند شد و در شرایطی که سرعت آن نامناسب باشد، اقدامات لازمه جهت افزایش و بهبود یافتن سرعت لود، صورت می گیرد
 13. روی تجربه کاربری سایت ها جهت دریافت نتیجه بهتر، اقداماتی انجام می گیرد
 14. گزارش به صورت هفتگی و ماهانه جهت انجام خدماتی که انجام می گیرد، در اختیار متقاضی سئو قرار می گیرد
 15. فایل های sitemap، ربات و … بررسی و تجزیه و تحلیل می شوند
شرکت سئو

شرکت سئوسایت

سخنی با شرکت سئو سایت

چرا باید نمونه پروپوزال سئو در سایت قرار بگیرد؟

خیلی وقت ها پیش می آید که مشتریان قبل از این که سفارش خود را ثبت کنند با ما تماس می گیرند و در مورد چگونگی سئو سایت خود سوالاتی را مطرح می کنند و بعضی از افراد هم که با بهینه سازی سایت آگاهی بیشتری دارند در مورد جزئیات کار سوال می کنند. خود مجموعه ما نیز هنگامی که به فعالیت اشخاص آگاه نباشیم و ندانیم که به چه صورت می باشد به آن ها اعتماد نمی کنیم، لذا این اعتماد می بایست دو طرفه باشد تا بتوانیم یک همکاری خوب را با یکدیگر داشته باشیم به همین جهت است که پروپوزال سئو سایت را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهیم تا با نحوه کار ما آشنا شوند.

در زمینه سئو نیز این موضوع وجود دارد، پس مشتریان ما ممکن است این فکر را داشته باشند که ما از شیوه های نادرست سئو یعنی سئو کلاه سیاه یا به اصطلاح بلک هت و… استفاده می کنیم در حالی که به هیچ وجه این گونه نیست و با مشاهده پروپوزال سئو سایت خواهید دریافت که روال کار چگونه است.

البته ما به مشتریان حق می دهیم چرا که متاسفانه اکثر همکاران فعال در زمینه سئو سایت زمانی که مشتریان از آن ها در مورد روش های استفاده شده سوالاتی را میپرسند، جوابی نمی دهند و آن ها را راجب به شیوه های کاری خود و مراحلی که قرار است بر روی وب سایت آن ها انجام شود، آگاه نمی کنند که خب این نشانه خوبی برای واگذار کردن پروژه به آن ها نمی باشد.

نوشتن پروپوزال سئو

با استفاده از نمونه ای که در بالا قرار دادیم و آموزشی که در این مطلب آورده شد؛ طبق نیاز خود میتوانید بهترین پروپوزال سئو را خودتان بنویسید. موفق و سربلند باشید

اهمیت پروپوزال سئو برای شرکت سئو

پروپوزال سئو برای شرکت سئو مزایای زیر را دارد:

 • افزایش شانس موفقیت در کسب پروژه: یک پروپوزال سئو خوب نشان می دهد که شرکت سئو مهارت ها و دانش لازم برای بهبود سئو سایت مشتری را دارد. این امر شانس موفقیت شرکت سئو در کسب پروژه را افزایش می دهد.
 • ایجاد روابط با مشتریان: یک پروپوزال سئو خوب می تواند به ایجاد روابط مثبت با مشتریان کمک کند. این امر می تواند منجر به پروژه های آینده و همچنین توصیه های مشتریان شود.
 • تقویت برند: یک پروپوزال سئو خوب می تواند به تقویت برند شرکت سئو کمک کند. این امر می تواند منجر به افزایش آگاهی از برند و جذب مشتریان جدید شود.

اهمیت پروپوزال سئو برای مشتری

پروپوزال سئو برای مشتری مزایای زیر را دارد:

 • درک بهتر فرآیند سئو: یک پروپوزال سئو خوب می تواند به مشتری کمک کند تا فرآیند سئو را بهتر درک کند. این امر می تواند به مشتری کمک کند تا انتظارات خود را از یک شرکت سئو مدیریت کند.
 • افزایش اطمینان از انتخاب درست: یک پروپوزال سئو خوب می تواند به مشتری کمک کند تا اطمینان بیشتری از انتخاب درست شرکت سئو داشته باشد. این امر می تواند منجر به رضایت بیشتر مشتری از خدمات سئو شود.
 • مقایسه شرکت های سئو: یک پروپوزال سئو خوب می تواند به مشتری کمک کند تا شرکت های سئو را با یکدیگر مقایسه کند. این امر می تواند به مشتری کمک کند تا بهترین شرکت سئو را برای نیازهای خود انتخاب کند.

سوالات متداول درباره پروپوزال سئو سایت

1به چه دلیل باید از شرکت ها پروپوزال سئو بگیریم؟
به این دلیل که متوجه بشیم چه خدماتی را از سئو به ما ارائه میدهند و حتی بعدا زیر تعهدات خود نزنند
2پروپوزال سئو باید شامل چه بخش هایی باشد؟
تحلیل ، پیشنهادات و بررسی کامل از وضهعیت موجود سایت و شرایط سئو آن و همچنین ارائه راهکار های منطقی برای موفقیت پروژه
3در پروپوزال به چه مواردی دقت کنیم؟
به اینکه شرکت سئو کار چه مدتی و چه هزینه ای را برای پروژه در نظر گرفته و چه خدماتی را به صورت کامل ارائه میدهد
4آیا برای گرفتن پروپوزال سئو باید هزینه ای پرداخت کرد؟
اگر برای پروپوزال سئو سایت شما قرار است تحلیلی صورت بگیرد که بیشتر از 2 ساعت زمان ببرد بله در غیر اینصورت یک پروپوزال ساده خواهد بود که میبایست رایگان در اختیار مشتری قرار گیرد
4.8/5 - (5 امتیاز)
79 / 100

2 Comments

 1. محمد گفت:

  برای دریافت پروپوزال سئو سایت ازتون با چه شماره ای تماس بگیرم؟

 2. محمد مرادی گفت:

  با شماره 09102221134 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

آموزش های سئو

پربازدیدترین مقالات سئو سایت

ui چیست؟

رتبه سایت

آنالیز سئو سایت

اصطلاحات سئو

سئو گوگل

پروژه های سئو