آموزش گوگل ادوردز

سیستم تبلیغاتی در شرکت گوگل می باشد و آن دسته از افرادی  که می خواهند کار تبلیغاتی انجام دهند از طریق سایت و ابزارهای مختلف به کمک این سیستم می توانند تبلیغاتی خود را برای مشتریانشان به نمایش بگذارند. بنابراین می توانیم بگوییم که گوگل ادوردز یکی از معروفترین و بهترین روش های تبلیغاتی است که توسط موتورهای جستجو گوگل انجام می شود.

شما به کمک گوگل ادز می توانید مطلبی را که تهیه کرده اید به همراه صفحه فرود در میان سایر تبلیغات در موتورهای جستجو برای کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند نمایش دهید و بابت هر کلیکی که بر روی تبلیغات شما انجام می شود هزینه ای از اعتبار شما کسر شود. این میزان هزینه که از اعتبار وب سایت شما کسر می شود با توجه به کلمات کلیدی که شما از آن ها استفاده می کنید فرق دارد

در گوگل ادوردز تبلیغات به شکل متن های کوتاهی ظاهر می شوند که در برگیرنده  توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت می باشند. معمولا این تبلیغات در بالا و یا پایین نتایج جستجو ظاهر می شوند.

Google Adwords

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

علت های استفاده از گوگل ادز

بدون شک از تفاوت میان بازدیدکنندگان وب سایت ها آگاهی دارید و می دانید که افراد مختلف با سلیقه های متفاوت وارد وب سایت شما می شوند و هر یک با توجه به سلیقه ای که دارند به دنبال نیاز های خود می باشند. بازدیدکنندگان و کاربرانی که وارد سایت شما می شوند ممکن است که سایت شما را در نتایج جستجو پیدا کرده باشند و وارد وب سایت شما شده باشند و این کاملا طبیعی است که رفتار متفاوت تری نسبت به افرادی دارند که از طریق گوگل ادوردز با سایت شما آشنا شده اند.

ترافیکی که وب سایت شما از طریق سئو بدست آورده است مربوط به کاربراین است که به دنبال اطلاعاتی هستند تا به کمک آنها بتوانند نیاز خود را برطرف نمایند در صورتیکه بازدیدکنندگان تبلیغات پولی این موضوع را می دانند که برای رفع نیاز خود باید بر روی چه تبلیغی کلیک کنند. پس مسئله کاملا روشن است که شما نیازی به میلیون ها بازید کننده که از طریق نتایج طبیعی وارد وب سایت شما شده اند ندارید بلکه بازدید کنندگانی را می خواهید که از طریق گوگل ادرز وارد سایت شما می شوند.

به طور قطع می توان گفت تفاوت های زیادی بین افرادی که از طریق گوگل  ادوردز وارد سایت میشوند با افرادی که سایت مورد نظر خودرا با توجه به نتیجه گوگل پیداکرده اند وجود دارد. دلیل این موضوع امری ساده است ترافیکی که از سمت موتورجست وجوبه وجودآمده است مربوط به کسانی است که به دنبال اطاعات می باشد این موضوع باعث شده است که بازدیدکنندگان تبلیغات به خوبی بدانند که برروی تبلیغات کلیک کنند وبه دنبال خرید کالای مورد نظرخودباشند. به همین خاطر برای اینکه تبلیغات دیده شود و بازدیدکنندگان برروی آن کلیک کنند نیازی به آنکه روزانه میلیون ها نفراز سایت بازدیدکنندنمی باشد در عوض به بازدیدکنندگانی خاص و هدفمند نیازاست که ازطریق گوگل ادوردز وارد سایت شده اند .

اهمیت استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز

درموتور جست وجوگرگوگل در هرثانیه 2/3میلیون بار بازدید انجام می شود. دربسیاری از صفحات نتایج جستجوگر شامل آگهی های گوگل ادوردز می باشد .البته این مقدار برای زبان فارسی نسبت به سایر زبان ها خصوصا انگلیسی کمترمی باشد، برای آنکه جایگاه مناسب و درستی در صفحات مربوط به جستجوی نتایج گوگل کسب شود دوراه وجود دارد: بهینه سازی کردن موتور جست وجو وگوگل ادوردز می باشد. وقتی شرکتی بخواهد تبلیغاتی را انجام دهد باید از طریق سئوبه این جایگاه برسد که این اقدام نتایجی طولانی مدت را در پی دارد و زمان برمی باشد. در مقابل این روش تبلیغات درگوگل ادوردز با پرداخت هزینه در ازای هریک کلیک به سرعت وخیلی زودبه جایگاهی مناسب و پربازدید می رسد و در صفحات اول نتایج جسجوگوگل قرار می گیرد.

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

اینکه شما هم مانند سایر وب سایت ها بتوانید از طریق تبلیغات گوگل رتبه و جایگاه وب سایت خود را ارتقاء داده و ترافیک سایت خود را افزایش دهید یک مسئله مهم می باشد که برای تمام مدیران وب سایت ها دارای اهمیت است. بنابراین درباره کارکرد گوگل ادوردز می توان گفت که یکی از روش های اصلی است که باعث می شود شما بتوانید تجربه خوبی را در دنیای کسب و کارهای آنلاین بدست آورید و به نوعی با کفیت تبلیغات و اندازه گیری آن به خوبی آشنا شوید.

گوگل ادوردز

کارکرد گوگل ادوردز

کارکرد گوگل ادوردز

پربازدید ترین مقالات سئو ایران

چگونه سایت خود را سئو کنیم

مفاهیم مهم در گوگل ادوردز

تا الان به شما گفتیم گوگل ادوردز چیست؟ ولی مفاهیم مهمی در گوگل ادوردز وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کمپین تبلیغاتی:
  به تعداد گروهی آگهی کمپین تبلیغاتی می گویند، محدودیت هایی مثل میزان بودجه روزانه وتاریخ شروع وانتهای تبلیغات را برای آن معرفی نموده است.
 2. گروه آگهی:
  شامل تعدادی آگهی وکلماتی کلیدی می باشد.
 3. آگهی ها:
  شامل ترکیب ومتن ولینک هایی می باشد که به عنوان تبلیغات درصفحات جستجوی گوگل نمایش داده می شود.
 4. کلمات کلیدی:
 5. کلمات کلیدی عباراتی می باشد که در ازای جستجو تمایل دارند به کاربران نمایش داده شود. در کلمات کلیدی عبارات منفی هم وجود دارد که تعیین می کند  تبلیغات درجستجوی چه عباراتی به کاربران نمایش داده نشوند.

مزایده در گوگل ادوردز

وقتی یک کلمه به عنوان کلمه ای کلیدی توسط دو شرکت برای تبلیغات انتخاب شده باشد در این صورت گوگل ادوردز تصمیم می گیرد تبلیغات مربوط به کدام شرکت تبلیغاتی بالاتر را نشان دهد.فرایند مزایده به طور خلاصه به این صورت می باشد :

 • هنگامی که جستجو توسط کاربرانجام می شود گوگل کلمات کلیدی در ارتباط با کمپین تبلیغاتی شرکت های مختلف را نشان وتشخیص داده و مزایده را انجام می دهد.
 • همه شرکت ها با توجه داشتن به بیشترین مقدار مبلغ پیشنهادی برای هر کلمه کلیدی در مزایده شرکت می کنند.
 • گوگل باتوجه به امتیاز کلمات کلیدی و بالاترین مبلغ پبشنهادی نتیجه می گیرد کدام تبلیغ را در چه جایگاهی قراربدهد.

راه اندازی کمپین گوگل ادز شخصی

این سیستم میتواندبه عنوان  سرمایه گذاری بزرگی در زمان و هزینه باشد ولی درکل یک سیستم سرمایه گذاری خوب می باشد. با اینکه این سیستم دارای پیچیدگی هایی است ولی با استفاده ازآن می توان در جهت سود دهی بالا و منفعت درکسب وکارحتی با کمترین بودجه بازاریابیابی انجام داد تا نتایج سودآوری را با (پرداخت به ازای هرکلیک)اجرا نمود. این شیوه بسیارموثر ومفید برای اطمینان داشتن از دیده شدن در کسب وکار و خدماتی که به مخاطبین قرار است عرضه شود شامل می شود.

شاخص‌هایی که در تبلیغات برای گوگل مهم می باشند

 1. هزینه به ازای هر کلیک (CPC)
 2. رتبه تبلیغ (Ad Rank)
 3. امتیاز کیفیت (Quality Score)
 4. نرخ کلیک (CTR)
 5. نرخ کلیک مورد انتظار
 6. میزان ارتباط تبلیغ
 7. سهم نمایش تبلیغ
 8. شبکه نمایش تبلیغات گوگل

تاثیر گوگل ادوردز بر سئو

به نظر شما گوگل ادوردز می تواند برای سئو مفید باشد؟ به این موضوع توجه داشته باشید که گوگل ادوردز نوعی از تبلیغات گوگل است که با پرداخت هزینه می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در صفحات و رتبه های نخست گوگل وب سایت خود را برای کاربران نمایش دهید که بابت هر کلیک روی تبلیغات باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

اما در نقطه مقابل شما هستند کسانی که به کمک سئو و بهینه سازی کردن وب سایت خود کاری می کنند تا در نتایج جستجو بالاترین رتبه را بدست آورند. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا گوگل ادوردز می تواند برای سئو مفید بوده و بر روی آن تاثیر بگذارد؟ باید بگوییم که تجربه و آمارهای بدست آمده همگی نشان داده اند تبلیغات در گوگل به طور مستقیم نمی توانند روی سئو تاثیر گذار باشند اما زمانیکه ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند بدون شک بازدید سایت زیاد خواهد شد و نتیجه آن ارتقاء جایگاه وب سایت خواهد بود.

باید بگوییم که هم سئو و هم گوگل ادوردز برای کسب رتیه و جایگاه وب سایت شما می توانند مهم باشند زیرا هریک در جایگاه خود می توانند کارهایی را در جهت بهبود وب سایت شما انجام دهند. تبلیغات گوگل می تواند ترافیک و فروش خدمات خود را افزایش دهد و در نقطه موازی آن می توانید با تکنیک ها و اصول اساسی سئو برند و جایگاه خود را در گوگل ثابت و شناخته شده  در نظر بگیرید.

Google Adwords

مقدار تاثیر گوگل ادوردز بر سئو

تاثیر گوگل ادوردز بر سئو

سوالات مربوط به گوگل ادوردز

هزینه گوگل ادورز به ازای هر کلیک و بسته به میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی مورد نظرتان می‌تواند متغیر باشد. با این حال شما می‌توانید میانگین بودجه روزانه تبلیغ خود را تعیین کنید.
 
ساختار گوگل ادوردز مزایای زیادی برای شما دارد. ترافیک و کلیک مرتبط‌تر، نمره کیفیت بالاتر، بهینه‌سازی و نگهداری آسان‌تر اکانت از مزیت های گوگل ادوردز می باشد.

جدیدترین مقالات آموزش گوگل ادوردز

افتتاح گوگل ادسنس ایران

افتتاح حساب گوگل ادسنس در ایران

کسب درآمد از اینترنت موضوعی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از آن ها، استفاده از گوگل ادسنس...
کسب درآمد گوگل ادسنس

کسب درآمد از گوگل ادسنس

با توجه به بالا رفتن قیمت دلار خصوصاً در 10 سال اخیر، بسیاری از جوانان دنبال روش‌هایی برای کسب درآمد دلاری هستند. اگر در ایران به دنبال کسب درآمد از...
دارای حامی مالی یعنی چه؟

دارای حامی مالی یعنی چه؟ حامی مالی گوگل

حامی مالی یعنی چه؟ در اصل حامی مالی از کلمه اسپانسر (به انگلیسی: Sponsor ) یا اسپانسرینگ گرفته شده است. این واژه در همه ی بیزینس ها کاربرد دارد. اما...
تبلیغات Discovery گوگل ادوردز

تبلیغات Discovery گوگل ادوردز

تبلیغات Discovery گوگل ادوردز تبلیغات دیسکاوری گوگل ادوردز از جدیدترین تبلیغاتی است که گوگل برای صاحبان مشاغل در نظر گرفته است به این دلیل که می تواند رابطه مشتری و...
کسب درآمد از تبلیغات درون برنامه ای

کسب درآمد از تبلیغات درون برنامه ای

کسب درآمد از تبلیغات درون برنامه ای امروزه اکثر افراد به دنبال راهی برای کسب درآمد از هر آنچه که بتوانند، هستند. طبیعتا با توجه به شرایط حال حاضر و...
توییتر چیست و نحوه تبلیغ درتوییتر

توییتر چیست و نحوه تبلیغ در توییتر

یکی از بزرگترین و مهمترین شبکه های اجتماعی توییتر می باشد، که بیش تراز 330 میلیون کاربر فعال در دنیا دارد، توییتر در لغت به معنی جیک جیک یا چهچهه...
تبلیغات CPV چیست؟

cpv چیست؟

یکی از بهترین و مهم ترین روش های تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ و فضای آنلاین cpv میباشد، در این آموزش هرآنچه در مورد cpv لازم است بدانید به شما میگوییم....
پلتفرم doubleclick search چیست؟

پلتفرم doubleclick search چیست؟

Google Marketing Platform یک پلت فرم تبلیغاتی و تحلیلی یکپارچه است که با ایجاد ادغام های موجود بین DoubleClick و Google Analytics، همکاری قوی تری را برای تیم های بازاریابی...
خرید اکانت گوگل ادوردز

خرید اکانت گوگل ادوردز

اکانت گوگل ادوردز اکانت گوگل ادوردز چیست؟ و چطور می توان برای خرید اکانت گوگل ادوردز اقدام کرد؟ اکانت گوگل ادز اکانتی ست که به وسیله آن می توانید تبلیغات...